Nie wybrano produktów.
en
Zastosowania
nasze możliwości
Nasze produkty
aktualna oferta
Multimedia
zobacz nas
Historia firmy
od roku 1826
Gdzie jesteśmy?
sprawdź na mapie

Zastosowania

Wyposażenie socjalne i sanitarne

Wyposażenie socjalne i sanitarne (higieniczne)

szatnia, zaplecze sanitarne, wejście na halę produkcyjną i wyjście

Bardzo ważną częścią naszej oferty jest wyposażenie zaplecza sanitarnego dla przemysłu spożywczego. Wiele naszych produktów i urządzeń pomaga w spełnianiu wymagań standardów jakościowych i higienicznych.

Proponowane przez nas wyposażenie wykonywane jest ze stali nierdzewnej (AISI 304), co oprócz doskonałych właściwości sanitarnych (bardzo łatwe mycie i dezynfekcja) zapewnia też bardzo stabilną konstrukcję każdego z naszych produktów.

W każdej firmie w jakikolwiek sposób związanej z produktami spożywczymi zastosowanie mogą znaleźć następujące produkty:
  • meble do szatni takie jak szafa porządkowa, odzieżowa oraz z wieloma skrytkami zamykanymi na klucz, regał i ławka z siedziskiem z tworzywa, także z wieszakami;
  • umywalka z włącznikiem sensorowym lub kolanowym oraz rynna umywalkowa (umywalka wielostanowiskowa);
  • zlewozmywak (zlewy) jedno- oraz dwukomorowe, z ociekaczem lub bez, z dodatkową dolną półką lub kratką lub szafą (zlewozmywak na szafostole);
  • zsyp na brudną odzież;
  • kosz na śmieci w wersji drucianej, pełnej lub z obrotową pokrywą;
  • kratki ściekowe.

Producenci artykułów spożywczych przykładają wielką wagę do zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego na wszystkich etapach produkcji. Duże znaczenie ma też dopilnowanie, by żadne zanieczyszczenia nie były przenoszone na obszar produkcji przez wchodzących tam pracowników.

Zastosowanie znajdują tutaj różnego rodzaju stacje higieniczne (nazywane też przejściami lub śluzami higienicznymi). Mogą one zawierać takie funkcjonalności jak dezynfekcja, mycie oraz suszenie rąk, dezynfekcja podeszw obuwia oraz dezynfekcja i mycie cholew ochronnego obuwia.

W naszej ofercie prezentujemy pełen przekrój takich urządzeń począwszy od myjek (pojedynczych modułów myjących w formie stacjonarnej np. myjka do podeszw), przez przejściowe stacje higieny aż do zintegrowanych stacji higieny stanowiących zespół urządzeń na wejściu i wyjściu z hali produkcyjnej.

Stacja higieny powoduje, że pracownik jest zmuszony do dezynfekcji rąk. Odblokowanie możliwości obrotu kołowrotu następuje dopiero po jednoczesnej dezynfekcji obu rąk. Jednak należy nadmienić, że samo postawienie takich urządzeń na wejściu do obszaru produkcji może nie zdać się na wiele. Najważniejsza jest tutaj odpowiednia dyscyplina sanitarna panująca w zakładzie. Przy właściwym egzekwowaniu ogólnozakładowej dyscypliny urządzenia w satysfakcjonującym stopniu spełniają wymagania naszych Klientów.

Oprócz stacji higieny proponujemy również takie produkty jak:
  • myjka oraz wieszak do fartuchów;
  • suszarka i stojak do obuwia;
  • dozownik w kilku wersjach: do środków dezynfekujących i czyszczących, na ręczniki papierowe lub do nakryć głowy;
  • sterylizator do noży, toporków , pił i siekier lub rękawic. Oprócz małych sterylizatorów na 4 lub 10 noży posiadamy również sterylizator centralny, który mieści 10 koszyków na noże lub rękawice (takie wkłady również mamy w ofercie). Główną zasadą działania naszych sterylizatorów jest ogrzewanie przepływającej wody do temperatury zapewniającej faktyczną sterylizację narzędzi. Produkujemy również sterylizator UV, w którym czynnikiem wyjaławiającym jest promieniowanie ultrafioletowe.

Galeria zdjęć

Brokelmann  Sp. z o.o.
ul. Stawna 6, 56-300 Milicz
tel. 71 38 42 584 | fax 71 73 36 584
e-mail: brokelmann@brokelmann.pl
Projekt i wykonanie:
teamsolution